Ольга Василевська-Смаглюк: У питанні відновлення зруйнованого й пошкодженого окупантами житла Україні серйозно допомагають міжнародні партнери

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 грудня 2022, 09:17

 

Питання відновлення зруйнованого або пошкодженого майна зараз в Україні стоїть дуже гостро. Тільки на Київщині таких об’єктів налічується близько 12-15 тисяч. У цьому питанні на допомогу державі приходять міжнародні партнери.

Про це розповіла народна депутатка, членкиня парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк.

«Можливості держави зараз доволі обмежені, й нам на допомогу приходять міжнародні партнери. Наприклад, є програми Європейського інвестиційного банку, є грантові програми для відновлення бізнесу, є багато гарних програм для ОСББ, для тих будинків, що зазнали руйнацій. Мільярди гривень і з українського державного бюджету, і від міжнародних інвестицій передається на місця», - зауважила парламентарій.

Вона додала, що наразі найбільше проблем виникає у тих громадян, у кого повністю зруйноване житло.

«Люди не знають поки, чи чекати їм на компенсацію, чи чекати їм на програму «єОселя». Зараз уже надається житло для тих сімей, у кого є багато дітей або ж діти-інваліди. Є багато програм, але системного донесення інформації нема, тож над цим ми працюємо», - сказала політикиня.

За її словами, на Київщині доволі добре працює і ООН, і Червоний Хрест, і банки, щоб комплексно розв’язати проблеми із ремонтом чи відновленням житла.

Ольга Василевська-Смаглюк нагадала, що людям, у яких повністю зруйноване житло, необхідно отримати статус внутрішньо переміщеної особи.

«У такому випадку кожна особа зможе отримувати від держави щомісячну допомогу 2-3 тис. грн. Якщо люди винаймають житло й мають статус ВПО, то орендодавець має право оформитися як особа, що прихистила в себе переселенців, й отримати компенсацію 900 грн на місяць за одну ВПО», - наголосила народна депутатка.