Заступник Голови Комітету з питань антикорупційної політики О.Мошенець: Світ має здійснити ще один важливий крок - якнайскоріше створити Спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для росії

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
28 листопада 2022, 09:48

 

Розпочався десятий місяць страшної, брудної війни росії проти України. Дев’ять місяців вбивств, ґвалтувань, знущань з мирного українського  населення, руйнації інфраструктури і критично важливих об’єктів.

російські загарбники під керівництвом воєнного злочинця путіна і його поплічників свідомо продовжують порушувати норми міжнародного права, а також зневажають Статут ООН.

Навіть після визнання Парламентською асамблеєю НАТО та Європейським парламентом росії державою-терористом і державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму, божевільні окупанти і далі демонструють свою терористичну сутність.

Постійні цілеспрямовані ракетні удари рф по українській цивільній та енергетичній інфраструктурі, які мають на меті призвести до  гуманітарної кризи в Україні - це воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид українського народу.

Наразі, одним із легітимних правових інструментів покарання воєнних злочинців, є створення Спеціального міжнародного трибуналу для притягнення вищого політичного та військового керівництва росії до відповідальності за вчинення злочину агресії проти України.

Сьогодні у міжнародному праві є прогалина, через що факт розслідування військового вторгнення рф в Україну не належить до компетенції жодного міжнародного суду. Цю прогалину потрібно негайно усунути, адже створення Спецтрибуналу є нагальним й необхідним - вище російське керівництво мусить відповісти за воєнні злочини.

Не дозволимо путіну і його поплічникам уникнути правосуддя, лише через прогалину в міжнародній кримінальній юрисдикції.

Звертаюся до держав Європейського Союзу та інших міжнародних партнерів здійснити ще один важливий крок для встановлення миру й справедливості у світі - якнайскоріше створити Спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності злочинців росії.

Україна обов’язково переможе, адже найпотужніший генератор в нашій країні - це самі українці! Винні обов’язково нестимуть за вчинені воєнні злочини невідворотне покарання, щоб ніяким іншим диктаторам та їх поплічникам у майбутньому не хотілось йти шляхом воєн та воєнних злочинів.