Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує ухвалити у другому читанні законопроекти № 6173 та № 6241

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
25 листопада 2022, 16:59

 

25 листопада ц.р. на засіданні Комітету з питань цифрової трансформації народні депутати України розглянули євроінтеграційний законопроект № 6173 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації, підготовлений до другого читання.

Він пришвидшить інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу, а також максимально наблизить положення національного законодавства до європейських вимог у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.

Проект Закону передбачає перегляд положень, що стосуються надання та використання електронних довірчих послуг і послуг електронної ідентифікації. Зокрема, це стосується кваліфікованих електронних підписів і печаток. Відтак, близько 90 законів України буде приведено у відповідність до європейських норм.

За результатами обговорення, члени Комітету рекомендують прийняти в другому читанні та в цілому як Закон з необхідними техніко-юридичними правками.

Також було розглянуто підготовлений до другого читання законопроект № 6241 про Національну програму інформатизації.

Прийняття законодавчого акту підвищує ефективність організаційно-правових механізмів формування і виконання Національної програми інформатизації, яка визначає пріоритетні напрямки та стратегію реалізації державної політики у сфері інформатизації. Також забезпечить ефективний механізм взаємовідносин між учасниками процесу задля інформатизації країни, цифровізації та електронного урядування.

За результатами обговорення, рекомендовано прийняти проект Закону в другому читанні та в цілому.