Корея надасть високопотужні генератори для України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
25 листопада 2022, 14:36

 Про це повідомив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час офіційного візиту української парламентської делегації.

Інформацію підтвердив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Корея Дмитро Пономаренко: «З корейською стороною досягнуто домовленість про передачу Україні в якості гумдопомоги 20 генераторів потужністю 450-500 кВт, а також п’яти міні-екскаваторів DOOSAN DX17Z. Доставку генераторів планується здійснити чартерним авіарейсом 12 грудня поточного року. Також у грудні передбачається зафрахтувати морське судно для транспортування екскаваторів, але конкретну дату наразі не визначено».

Зі свого боку, Перший віцеспікер Парламенту Олександр Корнієнко акцентував, що росія намагається розповідати, що прагне миру, але весь світ від Європи до Азії бачить, що несе вона лише війну та руйнування:

«Розширення географії коаліції Незламності задля перемоги України, задля збереження світової безпеки — це те глобальне завдання, над яким працює вся влада. Найперше, звісно, це відновлення нашої енергетичної інфраструктури. Неможливо прагнути миру і водночас посилювати обстріли, випускати десятки та сотні ракет по мирних містах, руйнувати інфраструктуру, зокрема, енергетичну, залишаючи мільйони українців без світла, води та тепла. А саме це і робить росія зараз».

Перший віцеспікер зауважив, що світ це бачить і розуміє: «А ми, як дипломати, продовжуємо про це говорити і з партнерами, і з країнами, які поки мало знають про Україну. Так, у Кореї тепер багато знають про Україну, цікавляться нашою позицією та схвально ставляться до неї. Ми дуже цінуємо цей інтерес та підтримку, яку уже надавала Корея та ту, яку планує надати!» — додав він.

Довідково. Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко на чолі парламентської делегації 24-26 листопада перебуває з робочим візитом у м.Сеул, Південна Корея.

До складу делегації також входять народні депутати України, члени Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва: голова Комітету Олександр Мережко та членкиня Комітету Ольга Руденко.

Робочий візит має на меті поглиблення міжпарламентської співпраці в регіоні Глобального Півдня, зокрема, з країнами Південно-Східної Азії.