Тема України є однією з ключових на засіданні Парламентської асамблеї НАТО, - Єгор Чернєв

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
21 листопада 2022, 09:56

Практично в усіх доповідях на засіданні Парламентської асамблеї НАТО, яке зараз відбувається в Мадриді, порушуються питання війни в Україні та її впливу на ЄС, на членів Альянсу. Також обговорюються питання, що можуть зробити країни-члени НАТО й загалом військово-політичний блок.

Про це повідомив народний депутат, заступник голови Комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв, який зараз перебуває в Мадриді.

«Тут у всіх абсолютно проукраїнська позиція. Ми говоримо з партнерами про те, що нам зараз потрібно більше систем ППО, необхідна допомога з відновленням енергетичної системи. Проводимо доволі багато двосторонніх зустрічей, за підсумками яких також є результати. Думаю, незабаром наше небо буде захищене на всі 100%. Звичайно ж, ми порушуємо і питання про наш рух до НАТО після війни за прискореною процедурою. У цьому напрямку також є певні позитивні зрушення», – зазначив політик.

За його словами, найбільша підтримка традиційно відчувається від наших найближчих партнерів – Польщі, країн Балтії, Чехії, Словаччини тощо.

«Зрештою, якоїсь опозиції нашому руху в НАТО немає. Є тільки питання, чи буде це з ПДЧ або без ПДЧ і що має бути зроблено з боку України. Звичайно ж, ми кажемо про те, що все це можливе тільки після війни. Це вже більш-менш предметна розмова», – сказав парламентарій.

Він також додав, що наративи російської пропаганди про війну РФ не з Україною, а з Альянсом у НАТО сприймають спокійно.

«Уся ця риторика спрямована на внутрішнього споживача. Аудиторії у самій Росії треба пояснити, чому вони провалюються на всіх фронтах, чому Україна звільняє все більше й більше своїх територій. Звичайно ж, РФ не готова визнати, що зазнає поразки від України, тому й розповідає, що воює з НАТО. Для Альянсу це не є сигналом чи загрозою, тому він продовжує допомагати Україні, підтримка від країн-членів НАТО зберігається», - резюмував Єгор Чернєв.