Робота із конфіскації російських активів триває і ведеться в двох основних напрямках, - голова ТСК з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
08 листопада 2022, 19:36

Сьогодні українська влада в питанні конфіскації російських активів працює у двох напрямках. Перший – це пошук і конфіскація в Україні активів, які належать рф та її громадянам, які підтримують агресію. Другий напрямок – це робота із закордонними активами агресора: їхній пошук, арешт, конфіскація та передача Україні.

Про це розповіла народна депутатка, голова ТСК з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко.

«Власне, саме на ці ресурси ми розраховуємо, коли говоримо про відновлення України, про відбудову. Ми вважаємо, що справедливо відновлювати нашу державу саме коштом росіян, які зруйнували наші домівки та інфраструктуру», - зауважила політикиня.

На її думку, у процедурі конфіскації чи націоналізації дуже важливо враховувати різні типи активів.

«Якщо ми говоримо про активи, що належать безпосередньо Росії як країні або російським державним компаніям, то вони були конфісковані ще навесні. Ми тоді оперативно розробили й ухвалили законопроєкт, а потім націоналізували ці активи, оскільки легко було довести їхній зв’язок із країною-агресором. Зокрема це стосується двох банків - Сбербанку та ВЕБ», - нагадала народна депутатка.

Вона наголосила, що ті активи, що належать олігархам, конфіскувати значно важче, бо процедура доведення зв’язків із конкретними людьми дещо складніша, і подекуди необхідно проводити спеціальні розслідування.

«Власність олігархів зазвичай оформлена через іноземні компанії, офшори, спільні підприємства тощо. Відповідно, актив де-юре може належати певній кіпрській, швейцарській або нідерландський компанії. У цьому випадку перед конфіскацією юридично складніше застосувати конфіскацію, тож і наші правоохоронці, і наше Міністерство юстиції мають діяти максимально професійно, щоби потім не наразитися на позови в міжнародних судах», - зазначила Галина Янченко.