Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко провели зустріч з Першим віцеспікером Рійгікогу Естонської Республіки Хелір-Валдором Сеедером

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 листопада 2022, 14:00

 

Участь у зустрічі також взяв народний депутат України, керівник депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Естонською Республікою Арсеній Пушкаренко.

Голова українського Парламенту на початку зустрічі наголосив на тому, що візит естонських колег до України у такий непростий для нас час, є свідченням потужної підтримки та солідарності. Зокрема, Руслан Стефанчук подякував естонським парламентаріям за активну участь у Першому Парламентському саміті Кримської платформи, який відбувся минулого тижня у хорватському Загребі.

«Хочу подякувати не просто за участь, а підкреслити слова Спікера естонського Парламенту про те, що «ми маємо збільшити ціну агресії рф»», - наголосив Руслан Стефанчук.

Він відзначив високий рівень двосторонньої співпраці між українським та естонським парламентами не тільки на рівні керівництва, а й на рівні парламентаріїв, груп дружби та комітетів.

«Рівень політичної підтримки України, який демонструє естонський Парламент, вражає. Ви одними з перших визнали діяльність рф в Україні геноцидом, ви визнаєте росію спонсором тероризму, державою-терористом. І інші країни вже орієнтуються на вас. Я завжди ставлю Естонію в приклад, як країну, яка має Парламент, що завжди стоїть на передовій у підтримці України», - закцентував Руслан Стефанчук.

Він додав, що Естонія також робить великий вклад у досягненні справедливості та покаранні країни-агресора, підтримавши ініціативи України у створенні міжнародного трибуналу та приєднавшись до позову України до росії у міжнародному суді ООН.

«Об’єднуються не тільки добрі, але й злі сили. Але, я переконаний, що сили добра, де є Україна та Естонія  обов’язково переможуть, тому що за нами стоїть найвища цінність, яка є у світі - це цінність справедливості», - наголосив Руслан Стефанчук.

Зі свого боку, Перший віцеспікер Парламенту України Олександр Корнієнко висловив вдячність Естонії за підтримку відновлення України: «Це той приклад, який ми усім показуємо та про який розповідаємо».

«Великі країни багато брали на себе зобов’язань і продовжують брати, але Естонія впевнено тримає лідерство у підтримці та допомагає конкретними кроками», - додав він.

Керівник депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Естонською Республікою Арсеній Пушкаренко, своєю чергою, наголосив на тому, що Естонія була однією з перших країн, які доєдналися до підтримки України у її боротьбі з агресором.

«Важливо, що Естонія на всіх рівнях підтримує Україну. Зокрема і між нашими парламентами відбувається системна співпраця та комунікація. Хочу окремо подякувати за ухвалення  Резолюції про визнання дій росії в Україні геноцидом, яку ви прийняли першими серед інших країн.  Дякуємо за рішучість у непростих рішеннях, яка дає свої результати», - наголосив Арсеній Пушкаренко.

Перший віцеспікер Рійгікогу Естонської Республіки Хелір-Валдор Сеедер запевнив українських колег, що Естонія, зокрема і її Парламент, і далі  буде підтримувати боротьбу України, яку вона веде на своїй землі.

«Але ви боретеся не тільки за свою країну, а й включно за Естонію, за європейські країни, і це для нас надзвичайно важливо», - висловив вдячність українцям Хелір-Валдор Сеедер.

Він наголосив, що Естонія завжди буде стояти на підтримці територіальної цілісності та незалежності України  і ніколи не визнає окупацію Криму, Донецької, Луганської та інших окупованих сьогодні росією областей.

Також він підкреслив, що Естонія  зацікавлена у підтримці України фінансовою та гуманітарною допомогою, зокрема наших біженців, підтримці наших євроінтеграційних прагнень та участі у проектах відбудови, зокрема у Житомирській області.

«Звичайно, ми залучаємося до роботи міжнародного трибуналу і саме працюємо над тим, щоб усі злочини, які були скоєні росією на всіх рівнях в Україні, понесли відповідне покарання і справедливість була відновлена», - додав Перший віцеспікер Рійгікогу Естонської Республіки.