При ухваленні в другому читанні основні принципи, закладені в Держбюджеті-2023, будуть збережені, – заступниця голови Парламентського Комітету із питань економічного розвитку Роксолана Підласа

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
03 листопада 2022, 17:02

Бюджет України на наступний рік дуже аскетичний: у ньому закладено режим найбільшої економії, і він буде збережений, бо у нас фактично немає іншого виходу. Водночас Україні через великий дефіцит бюджету необхідна регулярна допомога партнерів.

Про це повідомила народна депутатка, заступниця голови Комітету Верховної Ради України із питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

«Упевнена, що бюджет наступного року у другому читанні буде ухвалений без традиційного бурхливого обговорення, а основні принципи, закладені в документі, будуть збережені. Ми спрямовуємо майже половину видатків на оборону, і практично все, що заробляє країна, ми віддаємо на ці потреби. Це зарплати й виплати військовим; ремонт, модернізація та закупівля військової техніки; харчування й форма тощо. Ми витрачаємо на це гроші цього року й будемо також витрачати у 2023-му», –  зазначила політикиня.

За її словами, оскільки щомісячний дефіцит бюджету наступного року очікується на рівні 3,2 мільярда доларів, нам потрібно, щоб допомога від партнерів для покриття видатків надходила або щомісяця, або щоквартально, але наперед.

«Ми розуміємо, що половина наших видатків на соціальні потреби – освіту, медицину тощо – перебувають саме в тій зоні, яка називається «дефіцит бюджету». Тобто в України грошей на ці видатки немає. Казначейство в першу чергу фінансує потреби оборони, а потім усе решта. Для того, щоб менше друкувати грошей і таким чином не підвищувати інфляцію, нам потрібно, щоб допомога і від США, і від Європейського Союзу надходила постійно й регулярно», - сказала народна депутатка.