Ухвалення державного бюджету в другому читанні очікується до 10 листопада - заступниця голови Комітету із питань економічного розвитку Роксолана Підласа

Інформаційне управління
27 жовтня 2022, 12:57


Наразі державний бюджет опрацьовується в Міністерстві фінансів, а в другому читанні та в цілому кошторис буде ухвалено до 10 листопада. По це розповіла народна депутатка, заступниця голови Комітету ВР із питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

За словами Підласої, дефіцит бюджету наступного року безпрецедентно високий - 38 млрд дол.

«Це означає, що 3-3,5 млрд дол. кожного місяця нам як державі потрібно буде отримувати із зовнішніх джерел. Їх очікуємо від наших партнерів - США, ЄС, а також міжнародних кредитних фінансових організацій - МВФ, Світового банку», - сказала народна депутатка.

Вона уточнила, що ухвалення бюджету було перенесено на початок листопада саме тому, що перемовини з МВФ досі тривають.

«Для планування бюджету потрібно розуміти, чи буде нова програма з МВФ, скільки коштів Фонд надасть у 2023 році, щоб ми могли це закласти до проєкту державного бюджету. У нас уже є дані, що Євросоюз працює над тим, щоби щомісяця виділяти нам по 1,5 млрд євро, також США говорили про те, що покриються половину потреби України у фінансах», - пояснила Роксолана Підласа, додавши, що наразі Україна чекає офіційного підтвердження цих обіцянок.