Віялові відключення електроенергії вже через декілька днів будуть мінімізовані - Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус

Інформаційне управління
13 жовтня 2022, 13:54

З понеділка 10 жовтня близько 30% енергетичної інфраструктури України було уражено російськими ракетами. Складною ситуація залишається у Львівській області, що стосується Києва та Київської області - обставини покращуються.

За словами Голови Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса, наразі по всім пошкодженим об’єктам енергетичної інфраструктури проводяться ремонтні та відновлювальні роботи, очікується, що вже через декілька днів ситуація стабілізується. Графіки відключення електроенергії або не будуть застосовуватися, або будуть мінімізовані.

«Звісно, за декілька днів відновити всі ці пошкоджені об’єкти неможливо, але деякі варіанти, щоб здійснювати енергопостачання за резервними схемами, будуть знайдені. Над цим зараз працюють», - зазначив Андрій Герус в ефірі телепроекту Freeдом.

Він додав, що експорт електроенергії в Європу припинено, адже пріоритет у енергетиків  насамперед - українські побутові та промислові споживачі.

Андрій Герус наголосив на проханні Уряду мінімізувати споживання електроенергії: «Краще заощадливо споживати електроенергію та тепло, особливо у вечірні години, це полегшує роботу енергосистеми країни».