13 жовтня 2022, 13:46
Попри брак належного фінансування в Україні триває впровадження ефективної системи електронного судочинства. Цей напрямок є одним із пріоритетів у роботі Комітету з питань правової політики та відповідає Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства, затвердженій указом Президента України.
Про це розповів народний депутат, голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов.
За його словами, у нещодавньому звіті Єврокомісії з питань ефективності правосуддя щодо діяльності судових систем у державах-членах Ради Європи за показником впровадження цифровізації Україна обійшла Болгарію, Голландію, Велику Британію та Шотландію, інші країни.
«Звичайно, ми відстаємо від таких діджиталізованих держав як Естонія, Латвія, дещо попереду нас Польща і Туреччина, але навіть попри брак належного фінансування нам вдається за рахунок внутрішніх резервів знаходити механізми, які впроваджують повноцінне електронне судочинство в Україні», – зазначив парламентарій.
Зокрема, він наголошує, що цього тижня у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт, який сприяє переходу учасників судових процесів до системи електронного судочинства.
Документ стосується всіх юридичних осіб, ФОПів, державних органів, органів місцевого самоврядування, державних та приватних виконавців і стимулює їх реєструвати електронні кабінети в Єдиній електронній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС), обмінюватися процесуальними документами, отримувати виклики та повідомлення саме через електронні засоби.
«Час вимагає, щоб учасники судових процесів активніше користувалися Електронним судом. Будемо стимулювати їх до цього. Зміни будуть відчутними як для громадян, так і для судів. Адже йдеться про зменшення часу розгляду справ у судах, зручне отримання процесуальних документів та ознайомленню із ними, та безумовно, економію державних коштів на поштові відправлення, що є великою статтею витрат судових органів» - пояснює Денис Маслов