Кабінет Міністрів України передав до Фонду державного майна України понад 800 підприємств з активами на суму 45 млрд грн - повідомляють у Комітеті з питань економічного розвитку

Інформаційне управління
12 жовтня 2022, 14:50

За інформацією Міністерства економіки України, це найбільша передача підприємств за каденцію цього Кабінету Міністрів України.  

«Фактично, тепер в підпорядкуванні міністерств залишаються лише активи в сфері енергетики, інфраструктури, оборонної промисловості, культури та стандартизації і метрології. Також поки що не увійшли підприємства, щодо яких триває реструктуризація або перетворення у іншу організаційну форму: наприклад з ДП у державну установу або державну організацію. Або підприємства у стані ліквідації, чи які виконують сервісні функції, - повідомляє Денис Кудін, Перший заступник Міністра економіки України.

Наступний крок за Фондом державного майна. Розраховуємо що до середини листопада Фонд зможе фактично розпочати роботу, як орган управління цими, та іншими підприємствами, щодо яких рішення про передачу було ухвалене раніше.

Мета реформи - зменшити розмір держави в економіці та стимулювати приватну підприємницьку ініціативу. Щодо частини підприємств Фонд ухвалить рішення про приватизацію, інші будуть укрупнені в холдинги з управління активами і будуть приносити дивіденди до бюджету».