Ухваленням постанови про визнання права Японії на Курильські острови український парламент намагається змінювати ситуацію у світі

Інформаційне управління
08 жовтня 2022, 08:48

 
Ухваленням постанови про визнання права Японії на Курильські острови український парламент намагається змінювати ситуацію у світі, – про це зазначила заступниця голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук

Сьогодні Верховна Рада ухвалила постанову №8108 про визнання північних територій Японії окупованими Російською Федерацією й заявила про підтримку позиції Токіо.

За словами народної депутатки, заступниці голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук, це безпрецедентний документ.

«Такого Верховна Рада за 31 рік незалежності не робила. Тобто ми визначили один із напрямків зовнішньої політики України – визнали право Японії на територіальну належність Курильських островів до Японії, а не РФ. Японці вважають їх окупованою територією. Ми підтримуємо японців. Це не означає, що формально та юридично цей процес завершено, але ми фактично даємо доручення Міністерству закордонних справ України провести відповідні переговори, завершити цей процес юридично», - пояснила політикиня.

За її словами, ухвалення такої постанови вказує, що українці здатні змінювати не лише свою державу, стояти за свою незалежність, за свою територіальну цілісність, але й змінювати ситуацію у світі.

Євгенія Кравчук також прокоментувала і схвалення Верховною Радою звернення до ООН, парламентів та урядів її держав-членів, ЄС, Ради Європи про створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України.

«Ми вважаємо, що злочин агресії, який вчинила РФ, настільки об’ємний, що він потребуватиме спеціального трибуналу. Це паралельно до процесів, які будуть в Міжнародному кримінальному суді, де відповідатимуть фізичні особи. Тут же відповідатиме країна, держава-агресор, РФ, вище політичне керівництво», - зауважила народна депутатка.

Вона додала, що вже зараз деякі міжнародні організації у своїх резолюціях також додають пункти про створення міжнародного трибуналу. Зокрема українській делегації вдалося додати це до резолюції ПАРЄ і резолюції ОБСЄ ще влітку.