Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у засіданні Комітету Сенату Польщі у міжнародних справах і справах ЄС

Інформаційне управління
06 жовтня 2022, 20:43

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС наголосила, що для України надзвичайно важливою є допомога Польщі в цій жахливій війні: «Ми усвідомлюємо, що без таких друзів, без підтримки, відваги українських воїнів і єдності нації було б недостатньо. Ми також добре розуміємо, що, незважаючи на наші нинішні успіхи, ще багато чого потрібно зробити», - сказала вона. На жаль, росія продовжує ескалацію - фарс із псевдореферендумами щодо анексії територій України, мобілізацію, погрози ядерною зброєю. Усе це означає, що Україна і далі потребує підтримки та допомоги. Прикро, що не всі країни розуміють небезпеку російської агресії. «Ми повинні разом переконати світ, що тимчасовий мир з росією не буде постійним і не принесе безпеку ні Україні, ні іншим країнам, тому що апетити агресора зростають. Річ не тільки в тому, щоб закінчити війну, але і в тому, щоб перемогти росію», - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. На її думку, на рівні багатосторонніх асамблей і в міжпарламентських контактах необхідно працювати над тим, щоби переконати країни, які все ще вважають, що з росією варто вести переговори.

Голова Комітету подякувала Польщі за підтримку надання Україні статусу кандидатки на вступ до ЄС, а також наших прагнень членства в НАТО. Вона підкреслила, що, незважаючи на воєнні дії, українська влада на всіх рівнях інтенсивно працює над виконанням необхідних умов для вступу до Європейського Союзу: «І тут ми розраховуємо на вашу допомогу та обмін досвідом на шляху до членства. Ми розраховуємо на співпрацю на парламентському, регіональному та урядовому рівнях», - зауважила вона. Іванна Климпуш-Цинцадзе також переконана, що без НАТО гарантій безпеки для України не буде. Так само, як не буде безпеки держав-членів НАТО без безпечної України: «Нам потрібна чітка дорожня карта - що потрібно нагально зробити для того, щоби повністю відповідати політичним вимогам членства в Альянсі, щоби ми могли претендувати на рішення щодо членства», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Заступник Міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач, який також взяв участь у засіданні, подякував Збройним Силам України за те, що вони боронять спокій не лише України, а й усього континенту: «Ми дякуємо українським воїнам за те, що вони захищають свою країну та свій суверенітет, захищають Польщу, Європейський Союз та весь євроатлантичний простір». Він упевнений, що запроваджені проти рф санкції, включно з ухваленим напередодні восьмим пакетом, уже відчуваються в росії. Однак, на його думку, ці санкції варто і далі посилювати. «Ми поділяємо переконання, що ця війна має закінчитися поразкою росії. Ми працюємо над тим, щоб переконати інші країни, що передчасні переговори з росією можуть бути шкідливими», - підкреслив він. Він повідомив, що Польща веде переговори на форумі Євросоюзу та зі Сполученими Штатами про збільшення фінансової допомоги Україні. Також пан Пшидач зазначив, що його країна є прихильником політики відчинених дверей щодо членства в НАТО і веде переговори щодо дорожньої карти для України.

Голова Комітету у закордонних справах та справах Європейського Союзу Сенату Богдан Кліх підкреслив, що в Польщі є політичний консенсус щодо України: «Україна об’єднує поляків, тому що ми всі віримо, що вільна Україна - це безпечна Польща». Він також зауважив, що, окрім постачання зброї, Україні потрібна допомога в навчанні щодо використання цієї зброї, її ремонту, а також є потреба перенести частину виробництва української зброї за кордон. Заступник голови Комітету у міжнародних справах і справах ЄС, сенатор Марцін Босацький звернув увагу на необхідність стратегічного партнерства між країнами. Своєю чергою, пані віце-маршалок Сенату Габріела Моравська-Станецька зазначила, що процес вступу до Європейського Союзу має бути пов’язаний із відновленням України.