Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяли участь у церемонії нагородження грамотами Верховної Ради України представників духовенства, зокрема, військових капеланів, та представників релігійних і громадських організацій

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
04 жовтня 2022, 15:31

 

У церемонії також взяли участь Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.

На початку заходу Голова  Верховної Ради України Руслан Стефанчук підкреслив символічність того, що нагородження відбувається у Національному заповіднику «Софія Київська», духовному центрі України.

Він подякував всім номінантам за їхній великий вклад в наближення нашої перемоги над ворогом, адже війна ще більше довела важливість та цінність ролі духовенства в підтримці наших Збройних Сил та українського  народу.

«Це мабуть саме велике, святе покликання, яке тільки може бути. Ви  супроводжуєте Божим захистом наших бійців на святу справу визволення святої української землі, підтримуєте їх, вселяєте в них віру, правду, спонукаєте  до тих дій, які неодмінно призведуть до перемоги України в цій жахливій неспровокованій і несправедливій війні росії проти нашої держави», — наголосив Голова українського Парламенту, додавши, що сьогоднішня зустріч стане гарним знаком, щоб продовжувати всім разом вершити великі та добрі справи на благо нашої землі та народу.  

Він нагадав, що тепер капеланська служба узаконена нещодавно ухваленим Законом «Про Службу військового капеланства» та закликав представників духовенства до удосконалення законодавства для військових капеланів, щоб «зробити все, аби капеланська  служба, капеланський супровід українського війська був неодмінно реалізований».

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, який став ініціатором нагородження, також висловив вдячність представникам релігійних спільнот за їхню службу на благо країни та нашої перемоги.

«Сьогоднішній захід — це знак співпраці, діалогу, вдячності з боку влади, українського народу нашим релігійним спільнотам, організаціям, які користуються дуже високою довірою. За важкі сім місяців війни ми побачили, що ваша підтримка, ваше добре пасторське слово дуже важливе для українців і в тилу, і на фронті», — наголосив Олександр Корнієнко, додавши, що таке нагородження відбувається вперше, але, впевнений він, не востаннє.

Перший віцеспікер українського Парламенту зауважив, що співпраця законодавчого органу із різними релігійними організаціями та спільнотами досить насичена та глибока. І це особливо проявилося під час війни, коли влада, разом із духовенством, стали в один стрій, щоб підтримати та заспокоїти людей, а церкви стали справжнім прихистком для українців.  

«На жаль, ворожі ракети не обирають цілі — маємо багато руйнацій культових споруд.  Ми, як держава, будемо працювати в усіх можливих проектах з їх відновлення, будемо також працювати і над покращенням законодавства у релігійній сфері. Ми маємо бути разом, разом працювати  та слухати одне одного заради майбутнього нашої країни», — резюмував свій виступ Олександр Корнієнко.

Своєю чергою Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко також зазначив, що сьогодні пасторське слово, слово до Бога особливо важливе для наших військових на передовій: «Капелани дуже заряджено відчувають свою місію на фронті, дійсно допомагають нашим військам перемагати».

Його слова підтримала заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр, яка наголосила, що у часи війни служба капеланства найбільше потрібна  нашим захисникам та захисницям.

«Вони всі сталеві, незламні, мужні, але вони всі живі люди. І їм теж потрібна підтримка. Їм теж важливо, щоб їх слухали, говорили про сенси, про які може говорити тільки капелан. Це те, що не може дати ніхто інший. Це та довіра, яка може бути тільки до капелана», — зазначила Ганна Маляр, вчергове подякувавши капеланам за те, що нарівні з військовими ризикують своїм життям та підтримують наш «найбільший і найважливіший людський ресурс, наших воїнів-захисників».