Попри військову агресію експорт з України зростає

Інформаційне управління
04 жовтня 2022, 13:23

 

Аграрії України, попри військову агресію рф, всіма засобами та силами щодня забезпечують продовольчу безпеку в країні та світі, інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за 28 днів вересня залізницею транспортовано на експорт 2 млн 728 тис. тонн зернових вантажів. Із них через західні прикордонні переходи транспортовано 808 тис. т. У лідерах з передачі вагонів - Ізов (Польща), Батьово (Угорщина) та Ягодин (Польща).

За даними АТ «Укрзалізниця», зазначені дані свідчать про позитивну динаміку навантаження зернових. Зокрема, останнім часом показник навантаження зернових стабільно перевищує 100 тис. тонн на добу. А загалом за 28 днів вересня навантажено 2 млн 634 тис. тонн. Це 27,9% від загального показника, який сягнув 9 млн 429 тис. тонн. До кінця вересня залізницею на експорт планується перевезти приблизно 3 млн тонн зернових.

Водночас на експорт через морські порти перевезено 1 млн 920 тис. тонн зернових.

Експорт морським транспортом у вересні 2022 р. уже перевищив 4 млн тонн, що є найбільшим показником із березня.

За співвідношенням ціна/обсяг «автомобільний транспорт - у середньому $1123 за тонну, в той час як морський транспорт - $329/т».

За даними асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», за 8-ий тиждень роботи «зернового коридору» з 19 по 25 вересня 2022 р. через морські порти Одеської області було експортовано 1,2 млн т агропромислової продукції, що на 22% перевищує відвантаження цим каналом тиждень тому.

Найбільші обсяги експорту становили: кукурудза (36% експорту за цей період); пшениця (32%); ріпак (9%).

Українська продукція попрямувала до країн ЄС (Іспанія, Італія та Нідерланди), Азії (Бангладеш, Китай, Туреччина) та Африки (Алжир, Туніс, Лівія).