Робота ТСК з питань розслідування фактів сексуального насильства є важливим епізодом в адвокації за створення міжнародного трибуналу проти Росії

Інформаційне управління
21 вересня 2022, 10:56


Одним із головних завдань новоствореної Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів сексуального насильства, вчиненого російськими окупантами в Україні, є підтримка людей, які стали жертвами таких злочинів. Також це для України є важливим епізодом в адвокації за створення міжнародного трибуналу проти Росії.

Про це заявила очільниця ТСК, народна депутатка від «Слуги Народу», лідерка руху «Зе!Жінки» Марина Бардіна.

«Будемо напрацьовувати не лише результати розслідування, а й законодавство, яке підтримало б людей, що стали жертвами сексуального насильства. Їм мають бути виплачені компенсації, надана належна медична, психологічна допомога, і наша ТСК також бере це у фокус своєї уваги й роботи», - заявила політик.

За її словами, члени ТСК опрацьовують законодавство тих держав, які вже стикалися під час воєн з випадками сексуального насильства, зокрема це Хорватія, Боснія і Герцеговина.

«Ми розглядаємо їхні закони як такі, що можна взяти й адаптувати до українських реалій. Драфт сьогодні вже напрацьовується. Я маю надію, що найближчим часом члени ТСК зареєструють такі законопроєкти, і парламент зможе їх розглянути», - переконана Марина Бардіна.

Вона наголосила, що дуже важливо підтримати жертв сексуального насильства психологічно й економічно, не давати їм можливість бути сам на сам із цією проблемою. Їхньої вини в тому, що трапилося, немає ніякої, а росіяни, які вчиняли та продовжують вчиняти злочини, мають бути притягнуті до відповідальності.