Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримує проект закону про внесення змін та доповнень до Закону "Про безпечність та якість харчових продуктів" (щодо свободи вживання продуктів харчування)

17 липня 2009, 12:34

Publish

Законопроектом (реєстр. №4644) пропонується внести зміни до чинного закону, які стосуються деяких аспектів "безпеки продуктів харчування" та "свободи вживання продуктів харчування".

Зокрема, закон доповнено новою статтею щодо свобода вживання продуктів харчування. Згідно із проектом, фізична особи має право вільно, на власний розсуд, приймати рішення щодо можливості споживання тих чи інших продуктів харчування. Вона вправі у будь-який час відмовитись від вживання продуктів харчування, у тому числі службового харчування (військовослужбовців, працівників правоохоронних органів) та харчування в установах кримінально-виконавчої системи, у випадку встановлення їх неякісності або небезпечності. Передбачено, що малолітні та неповнолітні особи повинні забезпечуватись біологічно чистими продуктами харчування.

Забороняється також вироблення та розповсюдження продуктів харчування, котрі містять компоненти або речовини, що викликають підсилений вплив або додаткове звикання.