Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, направлений на вдосконалення механізму проведення примусового відчуження та вилучення майна в умовах воєнного стану

Інформаційне управління
29 липня 2022, 15:52

 

Верховна Рада України 29 липня прийняла у першому читанні за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану» (реєстр. №7605), який направлений на вдосконалення і оптимізацію процедури та механізму проведення примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану для підвищення економічної безпеки, захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості держави від збройної агресії Російської Федерації.

Законопроектом з метою забезпечення термінового реагування органами місцевої і центральної влади щодо збереження та застосування підприємств оборонного значення в інтересах держави, недопущення їх знищення або захоплення ворогом, військовим адміністраціям на місцях надається право оперативного реагування і термінового внесення питань щодо підприємств оборонного значення недержавної форми власності до Ради національної безпеки і оборони України. Запропонована процедура дасть можливість приймати рішення в цій надзвичайно важливій сфері оперативно, компетентно та відповідально, допоможе державі зберегти і примножити свій оборонний потенціал держави.

Прийняття проекту Закону дозволить пришвидшити термін переходу промисловості на військові рейки, особливо важкої промисловості і машинобудівної галузі. В період дефіциту важкого озброєння і боєприпасів, поряд з отриманням необхідного від наших союзників, дозволить налагодити власний механізм забезпечення наших Збройних Сил необхідним озброєнням та амуніцією.