Програма релокації вітчизняних підприємств продовжує свою роботу із збереження виробничого потенціалу нашої країни - зазначають у Комітеті з питань економічного розвитку

Інформаційне управління
25 липня 2022, 12:24

 

Вітчизняний бізнес продовжує рятувати від війни свої виробництва за допомогою програми релокації.

«Станом на 15 липня за програмою релокації у безпечні регіони переміщено 678 підприємств. Ми допомагаємо бізнесу не просто фізично переїхати, але і швидко вирішити всі бюрократичні та операційні питання, пов’язані з його запуском на новому місці. Надаємо можливість фактично безкоштовної оренди майна для розміщення», - повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Також він повідомив, що Уряд виплатив 37 млн. грн. роботодавцям, які наймали працівників із числа внутрішньо переміщених осіб.

За інформацією Міністерства економіки України, 467 підприємств (68% переміщених) вже відновили свою роботу. Серед підприємств які вже відновили свою діяльність на новому місці, найбільшу частку складають підприємства оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (38,7%), переробної промисловості (33,1%), інформації та телекомунікації (5,9%), професійної, наукової та технічної діяльності (5,3%).

Більшість компаній перемістили свої потужності до Львівської (24,6% релокованих підприємств), Закарпатської (16,1%) та Чернівецької (11,4%) областей. Загалом заявки через платформу цифрової взаємодії для допомоги в релокації подали 1732 компаній.

“Держава продовжує надавати підтримку кожному, хто хоче захистити свій бізнес та перемістити потужності у безпечні регіони України. Допомога надається не тільки на етапах фізичного перевезення та запуску підприємства на новому місці. Бізнес отримує супровід і надалі після відновлення діяльності. Це підбір працівників, налагодження взаємодії з постачальниками сировини і організація логістики, пошук нових ринків для збуту продукції. Метою Уряду є збереження максимальної кількості підприємств, які створюють робочі місця, виробляють критично важливі товари і послуги та формують ВВП країни”, - зазначила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

У Комітеті з питань економічного розвитку вкотре закликають вітчизняних бізнесменів, чиї підприємства розташовані в регіонах, які перебувають у зоні бойових дій, активніше користуватись діючою програмою релокації та переміщувати виробництва у більш безпечні регіони, що не лише зберігатиме життя та здоров’я їх працівників, але й дозволить зміцнювати економічний потенціал нашої держави.