Олександр Гайду: "Створення міжнародного резерву українського зерна допоможе нашим аграріям"

Інформаційне управління
22 липня 2022, 16:13

 

Питання збільшення обсягів експорту української агропродукції та створення додаткових можливостей для зберігання зерна сьогодні вирішується на найвищому рівні - Президентом, Урядом, Міністерством аграрної політики та продовольства, народними депутатами та міжнародними партнерами.

Один з можливих варіантів, який допоможе нашим аграріям збути минулорічне зерно, а також зберегти збіжжя 2022 року, є створення в Україні міжнародного резервного фонду агропродукції. Про це заявив Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики, народний депутат Олександр Гайду під час зустрічі із фермерами Полтавської області.

«Йдеться про те, що наші партнери викуплять в українських аграріїв зерно, а держава зі свого боку гарантуватиме його збереження та вивезення після розблокування портів. У такому випадку дуже важливо зараз вирішити, де буде зберігатися це зерно. Адже восени ми можемо стикнутися їх значним дефіцитом площ - орієнтовно не вистачатиме сховищ для 15 млн тонн продукції», - зазначив Олександр Гайду.

За словами Олександра Гайду, аби уникнути цього, опрацьовуються кілька ініціатив: зареєстрований законопроект щодо скасування мит на імпорт рукавів, мішків для тимчасового зберігання та відповідного обладнання. Також розглядається варіант допомоги міжнародних партнерів у будівництві підлогових зерносховищ.

«Ми розуміємо, що темпи експорту через блокування портів поки удвічі менші, ніж були до війни. А це у свою чергу впливає на роботу аграріїв, які хвилюються, що не матимуть чим платити зарплати ати працівникам, пайовикам та засіятися восени. А тому, не зважаючи на війну, шукатимемо усі можливі варіанти, аби підтримати аграріїв та забезпечити продовольчу безпеку України та світу", - підсумував Олександр Гайду.