Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха про Міжнародну конференцію з питань відновлення України

Інформаційне управління
05 липня 2022, 14:34

Завершується дводенна Міжнародна конференція з питань відновлення України #URC2022 у швейцарському місті Лугано - масштабна робоча зустріч на найвищому рівні представників вітчизняних владних, політичних та бізнесових кіл з нашими міжнародними партнерами.

У зазначеному заході бере участь Голова Комітету з питань економічного розвитку Д.Наталуха та ділиться своїми враженнями:

"Вчора Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні до учасників конференції Ukraine Recovery Conference говорив про локалізацію.

Три роки ми з Дмитром Кисилевським, Ігорем Марчуком та іншими колегами билися не те що за законопроект - за саме лише право вимовляти це слово вголос.

І ось вчора був перший випадок за 30 років, коли термін "локалізація" публічно пролунав з вуст Глави держави на найвищому міжнародному рівні.

Коли ми в Комітеті з питань економічного розвитку підняли проблематику локалізації у 2019 році, нас запевняли, що нічого не вийде.

Нас критикували, висміювали, сварили та відмовляли.

Нами лякали західних партнерів.

Нам казали, що це - застаріла концепція, що наш час давно пройшов, що домінуюча неоліберальна доктрина ніколи не дозволить цьому інструменту навіть з’явитись в законодавчому полі.

Та роки кропіткої робити далися взнаки.

Старі догми посипались і сьогодні ми бачимо не просто підтримку локалізації, а цілковиту зміну світогляду на прагматичну економічну політику керівництва держави.

Україна дорослішає.

Вчорашня заява Президента України - лише підтвердження цього.

В українській економічній політиці впевнено укріплюється новий наратив - #українськийінтерес.

Він відповідає духу часу і європейській концепції відкритої стратегічної автономності, яку нам належатиме впровадити в процесі нашої євроінтеграції.

Цей наратив має змінити країну назавжди і стати нашим головним принципом, а добробут країни - головною метою.

Ми пересилимо! Слава Україні!"