Руслан Стефанчук: Парламент зробив перший крок до адаптації українського законодавства до законодавства ЄС у частині авторських та суміжних прав

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 липня 2022, 16:28

1 липня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №5552-1 «Про авторське право та суміжні права».

Метою законопроекту є правове врегулювання питань, пов’язаних із охороною та захистом авторського права та суміжних прав, і головне — адаптація українського законодавства до європейського. 

Це потребує приведення положень Цивільного кодексу України, законодавства про авторське право та суміжні права у відповідність до acquis communautaire та вирішення питань, що виникають на практиці та потребують законодавчого визначення. 

Руслан Стефанчук, як ініціатор законопроекту, зазначив, що до розробки законопроекту було залучено дуже велику кількість народних депутатів, учених, які адаптували всі директиви Європейського Союзу до цього законодавчого акту: «Він не руйнує чинну систему права інтелектуальної власності, а лише доповнює її».

«Це дуже важливе рішення. Тому що інтелектуальна власність це те, на що Євросоюз звертає особливу увагу. І це та частина нашого законодавства, яка потребує максимальної адаптації», — наголосив Голова Верховної Ради України.