Руслан Стефанчук закликав Парламент Федерації Валлонія-Брюссель ухвалити акт на підтримку євроінтеграційних прагнень України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
22 червня 2022, 15:10

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук закликав депутатів Парламенту Федерації Валлонія-Брюссель ухвалити акт на підтримку надання Україні статусу країни кандидата в члени ЄС.

На важливості прийняття цього рішення він наголосив у відеозверненні під час пленарного засідання Парламенту франкомовної спільноти Федерації Валлонія-Брюссель Королівства Бельгія. За його словами, таке рішення не тільки наблизить завершення цієї кривавої війни у Європі, а й надасть нове дихання самому ЄС.

«Це слугувало б потужним сигналом як для українців, так і для франкомовних парламентів світу… Надання Україні статусу країни кандидата в члени ЄС на саміті 23–24 червня стане правильним і далекоглядним рішенням», — зазначив Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради України також подякував за надану допомогу та звернувся із проханням до партій Парламенту Федерації Валлонія-Брюссель підтримати збільшення оборонної допомоги від Бельгії для української армії.

«Це стане надійною інвестицією в подальшу безпеку всієї Європи», — пояснив очільник українського парламенту.

Руслан Стефанчук висловив вдячність Бельгії за підтримку шостого пакету санкцій проти рф та за внутрішні обмеження щодо російських товарів.

«Повне енергетичне ембарго та відключення російських банків від SWIFT стало б правильним наступним кроком», — додав Голова Парламенту України.

Він також закликав до фінансової підтримки Бельгією України в межах United24 — збору благодійних внесків на підтримку України.

Крім того, Руслан Стефанчук наголосив на потребі спільно віднайти шляхи для безпечного доставлення зерна з України в інші країни, які його потребують. У цьому контексті він згадав, що Україна пережила Голодомор і розповів, що зараз рф хоче повторити злочини майже 90-річної давнини.

«Тому ухвалення рішення Парламентом Федерації Валлонія-Брюссель щодо визнання Голодомору в Україні в 1932-33 рр. актом геноциду слугувало б символічним жестом солідарності з Українським народом», — зазначив Руслан Стефанчук і додав, що це також сприяло б запуску процесу визнання Голодомору геноцидом на рівні федерального парламенту.

Крім того, за словами Спікера Парламенту, Україна потребує підтримку франкомовних парламентів на міжнародній арені та просування українських інтересів серед франкомовних країн, зокрема — серед відповідних африканських країн, де часто звучать російські наративи.

«Набуття Україною статусу держави-спостерігача в Парламентській асамблеї Франкофонії слугувало б потужним інструментом для представлення та відстоювання української позиції серед відповідних держав. Прошу підтримати таку ініціативу», — закликав Руслан Стефанчук.

Насамкінець Голова Верховної Ради України висловив сподівання на посилення міжпарламентських контактів та інтенсифікацію діалогу.

Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України