Україна має стати невід'ємною частиною європейської спільноти, — Олена Кондратюк зустрілася з Президентом Словенії

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
07 червня 2022, 15:48

Віцеспікерка Парламенту України Олена Кондратюк у межах робочої поїздки зустрілася з Президентом Республіки Словенія Борутом Пахором. Учасники обговорили актуальні питання співробітництва між країнами.

«Ми дуже цінуємо підтримку Словенії у цей складний час, коли російська федерація здійснює повномасштабну війну проти України», — наголосила Олена Кондратюк. 

«Ваш візит як високої представниці нескореної України є знаковим і символічним для Словенії», — зауважив, зі свого боку, під час робочої зустрічі Борут Пахор. 

Він також повідомив, що у Словенії нещодавно відбулися парламентські вибори, за результатами яких було обрано Парламент і сформовано новий Уряд. «Тому важливим є те, що завдяки вашому візиту успішний українсько-словенський діалог продовжено практично без перерви», — додав Президент Словенії. 

Олена Кондратюк висловила вдячність Словенії за підтримку європейських прагнень України: «Особливо відзначила роль Президента Борута Пахора, який 28 лютого 2022 року підписав відкритий лист лідерів європейських країн на підтримку європейської перспективи України. Цей лист був ініційований Президентом Польщі Анджеєм Дудою». 

«Ми не можемо допускати помилок минулого. Україна має стати невід'ємною частиною європейської спільноти», — висловив переконання Борут Пахор.

У розмові з Президентом Словенії Олена Кондратюк також зауважила, що надання Україні статусу кандидата у члени ЄС вже наприкінці червня цього року відповідає інтересам як України, так і Євросоюзу. І ми раді, що й у цьому питанні погляди Києва та Любляни збігаються.

Окрім того, під час зустрічі учасники обговорили ситуацію на фронті. 

«Водночас Президент Словенії цікавився перспективами переговорного процесу. Наголосила, що Україна не вестиме переговори з агресором, допоки російські війська не відійдуть щонайменше до лінії 24 лютого, як про це вже неодноразово заявляв Президент України Володимир Зеленський», — зазначила Віцеспікерка Верховної Ради України. 

«Напавши на Україну, росія ухвалила хибне рішення», — насамкінець наголосив Президент Словенії Борут Пахор.