Руслан Стефанчук: Демонтаж військової машини Кремля — найкраща інвестиція в безпеку євроатлантичного регіону та всього світу

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
30 травня 2022, 11:12

Непокаране зло породжує нове зло, тому варто зробити все можливе для притягнення росії та всіх винних у вчиненні воєнних злочинів до відповідальності. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час пленарного засідання весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО 2022 року.

«Ми закликаємо вас докласти всіх зусиль, щоби притягнути президента путіна та спільників цієї агресії, включаючи режим лукашенка в білорусії, до відповідальності за їхні воєнні злочини відповідно до міжнародного права», — закликав Руслан Стефанчук.

Він нагадав, що Верховна Рада закликала міжнародних партнерів визнати дії росії геноцидом Українського народу й попросив присутніх ініціювати такі ж рішення у своїх національних парламентах. Також Руслан Стефанчук закликав підтримати пропозицію України щодо створення Спеціального кримінального трибуналу для покарання за злочин агресії проти України.

«Спеціальний кримінальний трибунал доповнював би роботу Міжнародного кримінального суду в розслідуванні та, у разі потреби, притягненні до відповідальності осіб, відповідальних за планування, підготовку, ініціювання та здійснення акту агресії проти України», — розповів Руслан Стефанчук.

На його переконання, росію потрібно не тільки зупинити та відтіснити від України. Вона має бути позбавлена здатності здійснювати агресію проти будь-якої іншої країни в майбутньому.

«Демонтаж військової машини Кремля — найкраща інвестиція в безпеку євроатлантичного регіону та всього світу», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України