"Про голод у світі зараз всі говорять на Всесвітньому економічному форумі", - Заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа

Інформаційне управління
27 травня 2022, 16:18

«Разом із Першим віце-прем'єр-міністром України - Міністром економіки України Юлією Свириденко зустрілися із генеральною директоркою СОТ Нгозі Оконджо-Івеалою. Говорили про продовольчу безпеку і про 20 млн тонн зерна заблокованих в Україні. Про голод у світі - про це зараз всі говорять на WEF. Оконджо-Івеала докладає багато особистих зусиль до розблокування портів», - сказала Роксолана Підласа.

«Через два тижні в Женеві пройде так звана Міністерська конференція СОТ. І Росія, на жаль, там буде присутня, не зважаючи на заклики, які лунають з нетрів державної думи про вихід Росії з СОТ.

СОТ завжди позиціонувала себе як технократична організація і відповідно до Марракеської угоди практично неможливо виключити країну з СОТ. Хоча Росія не поважає і ніколи не поважала ніякі правила - тільки в рамках СОТ з 2015 року Україна веде 5 спорів через порушення Росією правил міжнародної торгівлі. Проте ми будемо добиватись виключення Росії з УСІХ міжнародних організацій. Для нас це не питання бюрократії, це питання політичної волі.

Водночас, СОТ - це не гніздо рафінованих ліберальних цінностей, це організація, створена для жорсткого прагматичного відстоювання своїх інтересів. Україна зараз отримала величезну видимість на світовій арені, яку потрібно конвертувати в місце за столом переговорів не тільки про нас, але і про загальні правила. Зокрема і про те, як протидіяти країнам, які саботують цивілізацію», - заявила заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа під час робочих зустрічей на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.