"Всі панелі Всесвітнього економічного форуму за участю українців зводяться до одного меседжу - Stop Russia Now!" - зазначає заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа

24 травня 2022, 13:35

 

«Тема харчової безпеки є глобальною. Економісти наголошують на тому, що світ на порозі серйозної продовольчої кризи. Багато країн зіштовхнуться з голодом через те, що Росія напала на Україну. Говорила про це і я на панелі World Economic Forum “Responding to Humanitarian Crisis in Ukraine” – повідомляє Роксолана Підласа.

«Україна - один з найбільших виробників харчових продуктів у світі. Країни Африки, Азії сильно залежать від нашого експорту. Росіяни створюють гуманітарну катастрофу не тільки в Україні, але по всьому світу. Вони роблять це навмисно, щоб світ відчув голод і прибіг купувати російське зерно.

Вони блокують українські морські порти. Зернові, які ми зібрали минулого року заблоковані в Одесі, Бердянську та Чорноморську. Навіть в містах, які не є тимчасово окупованими російські військові кораблі унеможливлюють рух комерційних суден.

Є декілька варіантів, як світ може відповісти на такі дії. Ми багато говоримо з різними торгівельними організаціями.

Подібні прецеденти вже були. Наприклад, Ocean Shield - операція, яка проводилися в Аденській затоці, де конвої НАТО супроводжували торгові кораблі.

Інший варіант - це зброя та протикорабельні ракети для України. Тоді ми могли б вирішити питання з деблокадою українських портів самостійно.

Важливо розуміти, що ми маємо діяти вже. Тому що ситуація постійно погіршується. Якщо урожай минулого року заблокований, то урожай цього року аграрії можуть взагалі не зібрати. Росія цілеспрямовано знищує запаси пального в Україні не тільки, щоб ми не могли заправити танки, але і щоб зірвати посівну.

Але врешті всі панелі за участю українців зводяться до одного меседжу - Stop Russia Now. Постачайте Україні важке озброєння, накладіть жорсткі санкції і не давайте їх уникати.»