20 травня відбулась нарада керівників постійних парламентських делегацій держав-членів ОБСЄ Північної Європи та Балтії у режимі відеоконференції

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 травня 2022, 15:18

 

20 травня 2022 року у режимі відеоконференції Керівник Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї ОБСЄ Микита Потураєв взяв участь в нараді керівників постійних парламентських делегацій держав-членів ОБСЄ Північної Європи та Балтії.

 Зустріч проходила за участі керівників парламентських делегацій Данії, Фінляндії, Ісландії, Естонії, Латвії, Литви, Норвегії. Делегацію Швеції представляла Президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Маргарета Седерфельт.

 У ході зустрічі обговорювалися питання, зокрема, порушення рф міжнародного права та усіх можливих зобов’язань в рамках ОБСЄ, воєнні злочини та злочини проти людяності рф в Україні та питання європейської безпеки, зокрема майбутній вступ Фінляндії та Швеції до НАТО.

Микита Потураєв поінформував іноземних колег про безпекову ситуацію в Україні, воєнні злочини та злочини проти людяності – геноцид Українського народу, який вчиняється військами рф на території України, та закликав дати чітку кваліфікацію таким діям і підтримати українську ініціативу щодо створення спеціального міжнародного трибуналу та підтримку його роботи.

Серед іншого, учасники зустрічі обговорили підготовку до Щорічної літньої сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ в Бірмінгемі, зокрема внесення змін до Правил процедур ПА ОБСЄ, включивши положення про припинення повноважень делегації держави-агресора, а також підготовку та підтримку додаткових резолюцій Асамблеї.