Олександр Корнієнко: План відновлення територій дозволить швидше відбудувати постраждалі від російської агресії регіони України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
19 травня 2022, 23:15

 

«Є плани територій і міст — це детальна містобудівна документація, що вирішує, як буде місто/містечко/селище забудовуватися та розвиватися найближчі кілька років. Це стратегічні документи, які ухвалюють на 5-10 років. Зараз в Україні, звичайно, нетипова ситуація з містобудуванням через війну, тому потребуються швидкі рішення», — повідомив Перший заступник Голови Парламенту Олександр Корнієнко в ефірі телемарафону «Єдині новини» (#UAразом). 


Посадовець зауважив, що нині введено нову категорію — план відновлення територій, план відновлення населеного пункту. Зокрема, Перший віцеспікер заявив, що, на відміну від стратегічних планів, швидше затверджується, не потребує додаткових експертиз, які затягують процес. Такий план, зі свого боку, потребує лише рішення відповідного органу самоврядування на сесії міської ради. 


Олександр Корнієнко розповів, що за цим планом далі й відбуватиметься відновлення. 


«Ми розуміємо, що зараз дуже багато проблем у тих громадах, що постраждали від обстрілів артилерії, ракетних ударів. Вони стосуються насамперед розбору завалів і початку побудови нової тактики чи архітектурної стратегії», — зазначив він і додав, що такі питання виникають, зокрема, у громадах під Києвом, на Харківщині, Чернігівщині, а також там, де звільняються території від тимчасової окупації.


«У плані відновлення територій тільки одна мета — щоби це швидше відбувалося без зайвої  бюрократичної тяганини, оскільки у нас багато людей просто без житла», — резюмував Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.