Руслан Стефанчук: Румунія завжди чітко тримає інтереси України, а тому — цивілізованого світу

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
19 травня 2022, 12:09

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів робочу зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні Крістіаном-Леоном Цуркану. 

«Румунія завжди чітко тримає інтереси України, а тому — цивілізованого світу… Україна та Румунія мають об’єднатися у спільному марафоні. Це останні 100 метрів марафону, аби вирватися та здобути цю перемогу, показати путіну, що Європа з Україною», — наголосив Голова Парламенту. 

Руслан Стефанчук подякував Надзвичайному та Повноважному Послу Румунії в Україні за особистий внесок у те, що сьогодні українсько-румунські відносини на найвищому рівні. 

«Хочу, щоби ви знали, що Київ — це завжди відкрите місце для наших друзів», — зауважив Руслан Стефанчук. 

Спікер Парламенту також висловив подяку народові Румунії за постійну підтримку України: від політичної, військової та фінансової до гуманітарної. За його словами, Україна цінує те, що Румунія надала прихисток українцям. 

«Україна склала свій екзамен на «європейськість» — і нам потрібна підтримка всіх для отримання статусу кандидата у члени ЄС», — наголосив Руслан Стефанчук і додав, що для України дуже важливим є об’єднання всередині Європейського Союзу. 

Голова Парламенту України попросив Надзвичайного і Повноважного Посла Румунії в Україні активно долучитися до адвокатування України в процесі її євроінтеграції.

Зі свого боку, Крістіан-Леон Цуркану наголосив, що Румунія підтримує та продовжуватиме підтримувати Україну на всіх рівнях. 

«Ми рішуче засуджуємо та будемо засуджувати російську агресію. Україна завжди була й буде європейською країною, частиною Європи», — зауважив він і додав, що в Румунії всі політичні сили, попри політичне забарвлення, об’єдналися та підтримують Україну.