Представник Верховної Ради України вперше бере участь у роботі сесії Конференції Міністрів - найвищого органу Світової Організації Торгівлі

10 вересня 2003, 15:18

У середу, 10 вересня, в м.Канкун, Мексика, розпочала роботу п'ята сесія Конференції Міністрів - найвищого органу Світової Організації Торгівлі (СОТ). Головною метою сесії є підведення попередніх підсумків багатосторонніх торгових переговорів та визначення планів їх продовження.

Вперше у роботі Міністерської конференції у складі делегації України візьме участь представник парламенту - член Комітету Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції Сергій Касьянов. Це дає підстави сподіватись на подальше покращання координації зусиль Уряду та Верховної Ради щодо законодавчого забезпечення вступу України до СОТ.

До порядку денного роботи сесії включені, зокрема, питання зменшення рівня державної підтримки сільськогосподарського виробництва та протекціонізму в торгівлі сільськогосподарськими товарами; лібералізація та усунення бар'єрів у сфері послуг, торговельні аспекти прав інтелектуальної власності та питання охорони здоров'я; удосконалення правил та процедур СОТ стосовно субсидій та антидемпінгових розслідувань; "Сінгапурські питання"; регіональні торговельні об'єднання; охорона навколишнього середовища; електронна торгівля тощо.

В роботі сесії візьмуть участь Президент Мексики Вінсенте Фокса, Голова Конференції Міністрів, Міністр закордонних справ Мексики Луї Ернесто Дереза, Генеральний директор СОТ Супачая Панічпагді, Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, Голова Генеральної Ради Карлос Перес Дель Кастілло.

Українська делегація бере участь у роботі сесії на правах спостерігача, що дасть змогу ознайомитися з практикою проведення багатосторонніх торговельних переговорів, механізмом врегулювання торговельних суперечок та методами захисту сільського господарства, використання субсидій та антидемпінгових розслідувань, регулювання торгівлі у сфері послуг та захисту прав інтелектуальної власності.

Як очікується, українська делегація братиме участь у низці двосторонніх переговорів, в тому числі планується підписати Протокол з доступу до ринків товарів та послуг з Польщею.