У Парламенті відкрито виставку робіт відомого фоторепортера Макса Левіна, який загинув під час висвітлення початку вторгнення росії в Україну

Інформаційне управління
14 травня 2022, 16:27

Фотожурналіст Макс Левін висвітлював російсько-українську війну 2022 року. Протягом перших п'яти днів повномасштабної війни Макс встиг оприлюднити фоторепортажі щонайменше з семи гарячих точок у різних куточках України: від Харкова до Василькова та кількох населених пунктів в Ірпінському та Житомирському напрямках.

Зв'язок з Максом Левіним був втрачений з 13 березня 2022 року, коли він поїхав у село Гута-Межигірська Вишгородського району Київської області документувати наслідки російської агресії. 1 квітня після тривалих пошуків поліція виявила його тіло з вогнепальними пораненнями. За даними прокуратури, Макса Левіна убили «військовослужбовці збройних сил російської федерації двома пострілами зі стрілецької зброї».

Більшість документальних проектів Макса Левіна пов'язані з війною в Україні. "Кожен український фотограф мріє зробити фото, яке зупинить війну", - стверджував він.

Разом із колегою Маркіяном Лисейком у 2014 році Левін заснував присвячений військовим проект AFTER ILOVAISK afterilovaisk.com задля збереження та переосмислення значення подій серпня 2014 року військовими, їхніми родинами та громадянами України. Максим був одним із тих, кому вдалося вибратися живим із Іловайського котла.

 

Окрім журналістських робіт, він створив десятки фото- і відеопроектів для гуманітарних організацій, таких як Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

У кулуарах Парламенту представлені декілька десятків світлин Макса Левіна з Бородянки, Ірпеня, Макарова, Бучі Київської області та Харкова.

На одній з них він разом з Олексієм Чернишовим, який досі вважається зниклим безвісти. На інших фото - позиції, на яких він ніс службу, щоденне життя, яким жили військові, без прикрас, їхні очікування.

«Він мав вдачу з’явитися у потрібний момент у потрібному місці», - згадує дружина Макса Левіна.

«Макс був талановитим фотографом, художником, репортером, відданою своїй справі людиною. Болючою є його втрата. І ця виставка - добра пам'ять про нього», - діляться своїми враженнями відвідувачі виставки.

Макс Левін загинув під час виконання своїх професійних обов’язків.

Рашисти в Україні убивають журналістів - українських та іноземних, щоб приховати свої звірства. Проте жоден злочин не буде забутий. росія обов‘язково понесе відповідальність за терор, який вчиняють окупанти проти українського народу!

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені під час висвітлення російської агресії Макса Левіна нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (3 квітня 2022, посмертно).