Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримує законопроект про відзначення 8 травня Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Інформаційне управління
20 квітня 2022, 19:37

Комітет гуманітарної та інформаційної політики на своєму засіданні 20 квітня розглянув проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» (реєстр. №7297).

Законопроектом пропонується встановити 8 травня День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а 9 травня відзначати День Європи шляхом внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

Під час обговорення учасники наголосили, що відзначення 9 травня в Україні Дня перемоги є неприйнятним у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. Україна має відзначати День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 8 травня разом з Європою та усім цивілізованим світом, а 9 травня - День Європи разом з державами-членами Європейського Союзу.

За підсумками розгляду Комітет рекомендував Верховній Раді зазначений законопроєкт прийняти за основу і в цілому.