Народні депутати інформують про підсумки позачергової сесії ПАРЄ, яка завершилася у Страсбурзі

Інформаційне управління
18 березня 2022, 13:22

Народний депутат України, голова підкомітету з адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Лариса Білозір про завершення позачергової сесії ПАРЄ у Страсбурзі:

«У Страсбурзі завершилась позачергова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), головною темою якої стала війна Російської Федерації проти України. Це були важкі, але дуже результативні дні для нашої жіночої дипломатичної делегації. Нам вдалось об'єднати зал ПАРЄ та виключити Росію з цієї міжнародної організації. За таке рішення проголосували депутати з 46 країн Європи! Агресору не місце серед цивілізованих країн!

В проголосованій резолюції ПАРЄ було підтримано більшість пропозицій та поправок української делегації. У кінцевому тексті резолюції:

відновлено історичну логіку: звіт починається з подій 2014 року і чітко вказує, що події 2022 року - це продовження агресії, яка триває вже вісім років;

чітко визначено повну несумісність Росії з Радою Європи. Росія НЕ може бути членом Ради Європи і  тепер про це написано чорним по білому;

зафіксована рекомендація Комітету Міністрів визначити точну дату виключення РФ з РЄ. Таким чином затягування процедури припинення членства РФ неможливе.

Звіт доповнено рекомендаціями:

розглянути можливість створення окремого трибуналу щодо РФ;

надання українським справам проти Росії пріоритету розгляду в Європейському суді з прав людини;

тиснути на Росію щодо негайного звільнення з полону представників місцевого самоврядування, відновлення повноважень міських голів, місцевих органів влади;

надання Україні країнами - членами Ради Європи усієї можливої допомоги, а не лише гуманітарної підтримки;

надання Україні засобів захисту повітряного простору з метою зменшення людських втрат та убезпечення трагічних гуманітарних наслідків загарбницької війни з боку Росії.

Зараз наша делегація вже повернулась до України, щоб працювати та боротися разом з нашим народом за майбутнє України!»