Комітет з питань прав людини підтримав законопроект щодо забезпечення заходів, спрямованих на поновлення прав засуджених осіб та осіб, взятих під варту, у зв’язку з неналежними умовами тримання (відео)

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
22 лютого 2022, 16:08

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провів засідання 22 лютого.

Члени Комітету розглянули підготовлений до другого читання проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки, № 2038. У своєму висновку Комітет рекомендує Верховній Раді України за наслідками розгляду прийняти законопроект № 2038 у другому читанні та в цілому в редакції, запропонованій Комітетом.

Учасники засідання також розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо заходів, спрямованих на поновлення прав засуджених осіб та осіб, взятих під варту, у зв’язку з неналежними умовами тримання”, № 5652, поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроект, згідно з пояснювальною запискою до нього, покликаний забезпечити відповідність законодавства України з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, створення належних матеріально-побутових умов тримання під вартою, а також впровадження у національне законодавство ефективних превентивних та компенсаційних засобів юридичного захисту у випадку неналежних умов тримання під вартою.

У висновку, наданому головному комітету, рекомендовано за наслідками розгляду в першому читанні прийняти законопроект № 5652 за основу.

У засіданні взяли участь: народні депутати України, Уповноважений Верховної Ради України за прав людини Людмила Денісова, представники органів державної влади .