Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект щодо спрощення розміщення технічних засобів електронних комунікацій

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
11 лютого 2022, 12:12

 

Члени Комітету розглянули на засіданні 26 січня повторно підготовлений до другого читання проект Закону "Про внесення зміни до розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо спрощення розміщення технічних засобів електронних комунікацій", №5811.

Законопроект спрямований на спрощення процедури одержання мобільними операторами земельних ділянок в користування для розміщення базових станцій мобільного зв’язку, інших технічних засобів та/або споруд електронних комунікацій (крім лінійних) електронних комунікаційних мереж з метою забезпечення населення якісним мобільним зв’язком і мобільним широкосмуговим доступом до Інтернету в сільській місцевості та за межами населених пунктів.

У повторно підготовленому Комітетом законопроекті до розгляду Верховною Радою в другому читанні запропоновано, що в разі прийняття в другому читанні та в цілому цей Закон набиратиме чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

За результатами розгляду Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №5811 в другому читанні та в цілому.

За результатами засідання Комітету 3 листопада 2021 року та на підставі ухваленого висновку Комітету (Висновок Комітету від 9 листопада 2021 року №04-23/03-2021/346952) законопроект з реєстр. №5811 подано 15 листопада 2021 року на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Цей проект було включено до порядку денного п’яти пленарних засідань Верховної Ради України (17, 18 та 19 листопада і 16 та 17 грудня 2021 року), проте його розгляд не відбувся.

Водночас з настанням 1 січня 2022 року в раніше внесеному на розгляд Верховної Ради проекті втратило актуальність положення щодо набрання чинності цим Законом.

Законопроектом пропонується встановити до 1 січня 2026 року спрощену процедуру надання в користування земельних ділянок площею до 0,05 гектара для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування базових станцій мобільного зв’язку, інших технічних засобів та/або споруд електронних комунікацій (крім лінійних) електронних комунікаційних мереж на землях державної або комунальної власності, розташованих у межах сіл і селищ та за межами населених пунктів.

Але така процедура не поширюватиметься у випадках надання для вказаних потреб земельних ділянок за рахунок особливо цінних земель та земель, віднесених до категорії земель оздоровчого призначення, рекреаційного призначення, лісогосподарського призначення, а також земель у межах зелених зон населених пунктів, внутрішньоквартальних територій (територій міжрайонного озеленення, елементів благоустрою, спортивних майданчиків, майданчиків відпочинку та соціального обслуговування населення).

В остаточній редакції законопроекту також передбачено заборону зміни цільового призначення наданих у користування земельних ділянок для вказаних потреб, у разі недодержання якої припинення права користування ними здійснюватиметься у судовому порядку.