Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув стан виконання Постанови «Про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності»

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
29 грудня 2021, 14:21

 

Члени Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у порядку контролю розглянули питання про стан виконання Постанови Верховної Ради України №1192-ІХ від 03.02.2021 «Про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності».

Народні депутати заслухали інформацію представників центральних органів виконавчої влади. Зокрема, Заступник Міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич повідомила, що електронна система охорони здоров'я є однією з найбільших електронних систем в Україні та містить інформацію про стан здоров'я понад 34 мільйонів пацієнтів. До системи долучені 5 тисяч закладів охорони здоров'я.

Станом на 1 грудня 2021 року електронними системами опрацьовано понад 4,6 млн медичних висновків про тимчасову непрацездатність та сформовано понад 3,4 млн. електронних листків непрацездатності. У грудні 2021 року 93,8% від прийнятих на оплату листків непрацездатності складають електронні листки непрацездатності.

Звітуючи про стан погашення заборгованості по виплатам за «лікарняними» листками перший заступник Міністра соціальної політики Євген Котик повідомив, що існуюча прострочена заборгованість у розмірі майже 3 млрд грн «буде повністю погашена до 04 січня 2022 року». За його словами, для погашення такої заборгованості з державного бюджету додатково виділено 1,75 мільярдів гривень.

За підсумками розгляду питання щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності Комітет взяв до відома інформацію Кабінету Міністрів та рекомендував Уряду, Пенсійному фонду України, Національній службі охорони здоров'я України та Фонду соціального страхування України вжити заходів щодо прискорення розробки та внесення змін до відповідних нормативно-правових актів та усунути технічні проблеми та помилки у програмному забезпеченні з урахуванням пропозицій роботодавців.