Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та цілому законопроект щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
29 грудня 2021, 12:18

Комітет з питань економічного розвитку на своєму засіданні 15 грудня розглянув у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі», (№6273).

Законопроектом пропонується встановити, що до 1 жовтня 2022 року шляхом застосування переговорної процедури закупівлі здійснюється закупівля робіт (у тому числі, супровідних до цих робіт товарів та послуг), необхідних для: забезпечення будівництва Дністровської ГАЕС; ремонту чи реконструкції компресорних станцій «Диканька», «Долина-2», «Бердичів», «Красилів», «Комарно», «Ужгород» та інших, які передбачають ремонти із заміною існуючих газотурбінних двигунів на більш сучасні.

Також пропонується встановити умови внесення змін в істотні умови договорів про закупівлю відповідних робіт, укладених до 1 жовтня 2022 року.

Під час підготовки законопроекту до другого читання народними депутатами було подано 87 поправок, із яких пропонується врахувати повністю 10, частково і редакційно – 10, відхилити – 67 поправок.

Зокрема, пропонується назву законопроекту проекту викласти у такій редакції «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі для окремих об’єктів енергетичної галузі».

Також пропонується вказати вичерпний список компресорних станцій, ремонт, модернізація чи реконструкція яких можуть здійснюватися шляхом застосування переговорної процедури закупівлі.

Окрім того, пропонується дозволити внесення істотних змін до всіх договорів про закупівлю, якщо після укладення договорів, строк виконання яких перевищує три роки, у замовника виникла необхідність перегляду та перезатвердження проектної документації на такі роботи. За результатами перезатвердження документації вартість договору про закупівлю робіт може бути збільшена (на суму, що не перевищує загалом 50% початкової вартості такого договору про закупівлю) або зменшена.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в другому читанні прийняти проект Закону в другому читанні та в цілому з техніко-юридичним опрацюванням.