Олександр Корнієнко: Держава робить усе, щоби діти з інвалідністю мали можливості для освіти та розвитку

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
03 грудня 2021, 18:19

 

Діти з інвалідністю повинні мати всі можливості для інтеграції у суспільство, освіти та розвитку загалом. І сьогодні держава робить усе, щоби реалізовувати цю мету. Про це зазначив Перший віцеспікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час зустрічі із заступником регіонального директора Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у Європі та Центральній Азії Філіпом Корі.

«Адаптація людей та дітей з інвалідністю у суспільне життя — це не нова проблема для України. У нас високі показники в цьому питанні, і це пов’язано, зокрема, з екологією. Саме тому ми сьогодні багато робимо для того, щоби ці проблеми вирішувалися в бік покращення здоров’я нації в цілому. Є низка президентських програм, які спрямовані на збільшення рівня здоров'я в Україні», — зауважив він.

Олександр Корнієнко переконаний, що люди та діти з інвалідністю мають отримувати всі можливості для інтеграції у суспільство та державну підтримку. 

Зокрема, Перший заступник Голови Парламенту зазначив про один із сучасних напрямів адаптації — позашкільне навчання: «У нас є практика формування класів, є окремі кабінети, створені для таких діток. Там працюють підготовлені педагоги та фахівці».

Окрім того, нині в Парламенті працює Тимчасова слідча комісія, яка досліджує питання якості реформи з децентралізації управління інклюзією. Вона вивчає, наскільки коректно працюють спеціалізовані заклади, як правильно та якісно інтегрувати дітей в освітній простір.

«Насамперед, у нашому фокусі має бути дотримання прав людини», — наголосив Олександр Корнієнко.