Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
26 листопада 2021, 16:30

Під головуванням Ірини Констанкевич відбулося засідання Підкомітету з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Учасники засідання розглянули пропозиції до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022-2023 роках.

Всього було розглянуто 1100 пропозицій, поданих до проекту. «Із вересня ми збирали пропозиції до комплексної постанови про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022-2023 роках, і тепер ретельно їх опрацьовуємо», - зазначила голова підкомітету Ірина Констанкевич і додала: «Сьогодні обговорили частину з них: деякі — підтримали безсумнівно, деякі — потребували дискусії, дещо — вирішили рекомендувати відзначати на місцевому рівні, дещо — відхилили».

Голова підкомітету поінформувала, що у наступних роках на нас чекають ювілеї видатних діячів: історика й політолога В’ячеслава Липинського, письменника Михайла Стельмаха, композиторів Миколи Лисенка та Ігоря Стравінського , благодійниці Варвари Ханенко, художника Миколи Пимоненка, оперної та камерної співачки Зої Гайдай, історика Дмитра Дорошенка тощо. Водночас, як зауважила Ірина Констанкевич, Постанова міститиме не такі загальновідомі імена, як-от ювілеї літературознавця Павла Ріттера, письменників Юрія Кміта, Петра Скунця, Івана Чендея, архітектора Йосипа Каракіса, танцівника Ігоря Юскевича (українця, який ввів моду на балет у США).

І це тільки з тих постатей, що розглянули сьогодні, зазначила голова підкомітету.

«Як виняток (у контексті святкування 30-річчя Незалежності) залишили у проєкті 30 років із дня затвердження Верховною Радою України Державного прапора України та малого Державного герба України; 30 років із часу відкриття у м. Києві I Всесвітнього форуму українців», - додала Ірина Констанкевич.

Крім того, нагадуємо про 300-річчя з дня народження філософа, просвітителя-гуманіста, поета й педагога Григорія Сковороди. Цей день святкуватиметься 3 грудня 2022 року.

У засіданні взяли участь члени підкомітету Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Володимир В’ятрович, Софія Федина.