Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
01 листопада 2021, 15:47

 

Члени Комітету на засіданні 1 листопада, яке відбулося у режимі відеоконференції, розглянули проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень №6084.

Доповідав законопроект Заступник Міністра охорони здоров'я - Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін обгрунтував прийняття законопроекту тим, що на даний час в Україні почастішали випадки виявлення підроблених документів, що стосуються вакцинації проти COVID-19. Відсутність відповідальності за такі проступки створює передумови для подальшого розвитку ситуації щодо підроблення документів, що стосуються вакцинації проти

Він зазначив, що не вжиття адекватних заходів реагування для запобігання COVID-19 не дасть можливості покращити епідемічну ситуацію в країні, подолати епідемію, спричинить суспільно-небезпечні наслідки, включаючи втрату людських життів.

Ігор Кузін повідомив, що у цьому зв’язку виникла необхідність встановити кримінальну відповідальність за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Законопроектом  у зв’язку з відсутністю в діючій редакції Кримінального кодексу кримінальної відповідальності за підроблення документів, що стосуються проведення вакцинації, пропонується  доповнити Кримінальний кодекс статтею 3213, яка передбачає:

«1. Встановлення відповідальності за використання особою завідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років.

2. Встановлення відповідальності за внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

3. Встановлення відповідальності за виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до трьох років.

Голова підкомітету Олександр Бакумов доповів рішення підкомітету, який рекомендував членам Комітету визначитися щодо законопроекту шляхом голосування».

За результатами голосування члени Комітету 12 голосами «за» при 7, що утрималися прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №6084 за основу.

Народні депутати також розглянули проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників, №5124.

Проектом Закону пропонується внести зміни до Кримінального кодексу та Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

Кримінальний кодекс пропонується доповнити новою статтею 3501, якою пропонується встановити кримінальну відповідальність за погрозу або насильство щодо медичного або фармацевтичного працівника.