У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про основи національного спротиву»

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
08 жовтня 2021, 17:15

У черговому номері збірника нормативно-правових актів парламентського видавництва «Відомості Верховної Ради України» №41 від 8 жовтня 2021 року опубліковано закон і постанови, прийняті під час п’ятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання.

Опубліковано текст Закону «Про основи національного спротиву», № 1702–IХ, який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони та інших визначених цим Законом суб’єктів з питань підготовки і ведення національного спротиву.

Закон надає визначення національного спротиву, територіальної оборони, руху опору, підготовки громадян України до національного спротиву та інших пов'язаних з ними понять.

Законом визначаються:

склад, мета і завдання національного спротиву;

основи побудови, організації і ведення територіальної оборони та руху опору;

порядок підготовки громадян України до національного спротиву;

організація системи керівництва національним спротивом;

порядок формування та комплектування військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України, добровольчих формувань територіальних громад та руху опору;

повноваження сил безпеки та сил оборони, державних органів, органів місцевого самоврядування з питань національного спротиву;

порядок підготовки, розгортання та ведення територіальної оборони України;

фінансування та матеріально-технічне забезпечення національного спротиву;

соціальний і правовий захист осіб, які беруть участь у національному спротиві;

відповідальність за порушення законодавства та інших нормативно-правових актів з питань національного спротиву.

Закон набуде чинності 1 січня 2022 року.

Також у віснику містяться постанови: про імплементацію Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок, № 1704–IХ і про встановлення 19 жовтня Днем відповідальності людини, № 1705–IХ.

Довідково: Бюлетень «Відомості Верховної Ради України» видається відповідно до вимог Указу Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності».