Комітетські слухання на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю»

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
11 жовтня 2021, 11:00

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин у рамках реалізації проекту «Голос людей з інвалідністю» проводить слухання на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю».

Станом на 1 січня 2021 року в Україні налічується 2 мільйони 703 тисячі людей з інвалідністю, серед них — 163,9 тисячі дітей.

Значна частина положень чинного законодавства щодо соціально-економічної політики забезпечення прав осіб з інвалідністю застаріла і не відповідає потребам сьогодення, а також не узгоджується із загальновизнаними міжнародними нормами та стандартами. Правове поле хоча й містить багато позитивних кроків на шляху вирішення численних проблем осіб з інвалідністю, але є переважно декларативним, не забезпеченим матеріальними ресурсами та належними механізмами реалізації.

Учасники слухань розглянуть пропозиції народних депутатів України від «Партії «За майбутнє» щодо збільшення в Проєкті державного бюджету України видатків на реабілітацію дітей з інвалідністю до 700 млн грн, визначення пріоритетним проєкту Закону України «Про українську жестову мову», обговорять зміни до законодавства стосовно визначення раннього втручання для дітей з інвалідністю як базової соціальної послуги тощо.

Організатори:

1. Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

2. Жіночий рух «ЗА МАЙБУТНЄ»

3. Міжнародна благодійна організація «Ромський жіночий фонд «Чіріклі»

До участі у заході запрошені народні депутати України, представники органів державної влади, громадських і міжнародних організацій та засоби масової інформації.

Місце проведення: м. Київ, вул. М. Грушевського 18/2, зал № 12.

Дата і час проведення: 11 жовтня 2021 року, з 11:00 до 13:00 год.

Організатори комітетських слухань пропонують для участі у заході надсилати електронні адреси та інформацію про учасника за електронними адресами: chihrin@rada.gov.ua  та panteleieva@rada.gov.ua

Акредитації ЗМІ за тел.: 0508801128 (Тетяна Шагайденко)

Формат проведення слухань: оф-лайн, та он-лайн.