Комітет з питань економічного розвитку заслухав звіт Фонду державного майна про хід приватизації і управління об’єктами державної власності

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
04 жовтня 2021, 16:06

Комітет з питань економічного розвитку на своєму засіданні 30 вересня у порядку парламентського контролю за приватизацією державного майна заслухав інформацію Голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка про результати діяльності Фонду державного майна України (ФДМУ) в частині приватизації об’єктів державної власності (2019 -2021 роки).

Дмитро Сенниченко поінформував, що в управлінні Фонду перебувають 678 підприємств. Із них можуть бути приватизовані фактично і юридично 116, однак, багато з них мають великі борги та перебувають в процесі банкрутства, тому процедура їх приватизації потребує законодавчого врегулювання.

Очільник ФДМУ також нагадав, що загальний план приватизації на 2021 рік становить 12 млрд грн. Зокрема, від малої приватизації очікували отримати 3 млрд грн надходжень і вже перераховано в бюджет 2,1 млрд грн. Від аукціонів, які вже пройшли, очікується надходження ще 670 млн грн і від аукціонів, оголошених на даний момент, планується отримати 450-500 млн грн.

Відповідно, від великої приватизації планувалося цього року отримати 8,5-9 млрд грн.

Наразі оголошено два аукціони по ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГКХ) і АТ «Перший київський машинобудівний завод» (колишній «Більшовик»). Сумарна стартова ціна цих об’єктів - 5,1 млрд грн. По «Більшовику» є значний інтерес і очікується значне зростання ціни в ході аукціону. По ОГКХ у Фонді сподіваються, що аукціон відбудеться, хоча відзначають, що законодавством передбачено надто мало часу для підготовки потенційних інвесторів до участі в торгах. Загалом від продажу цих підприємств очікується отримати 6-7 млрд грн.

Дмитро Сенниченко зазначив, що за підсумками року планується перейти рубіж у 10 млрд грн надходжень до бюджету від приватизації. «1 листопада ми зможемо остаточно сказати скільки коштів надійде в бюджет протягом 2021 року», - сказав він.

Комітет взяв до відома звіт ФДМУ щодо приватизації державного і комунального майна.

Також була заслухана інформація щодо діяльності Фонду в частині управління об’єктами державної власності, а саме: АТ «Одеський припортовий завод», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»; ДП «Науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця»; ДП «Завод «Електроважмаш» та надано рекомендації Кабінету Міністрів і Фонду державного майна.