Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроекти про збільшення розміру виплат при народженні дитини (відео)

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
15 вересня 2021, 14:00

Сьогодні, 15 вересня, в режимі відеоконференції відбулося перше під час шостої сесії засідання Комітету гуманітарної та інформаційної політики.

На початку засідання Комітет розглянув декілька законопроектів про збільшення розміру виплат при народженні дитини. Комплексно обговорили проекти законів № 5585, № 5585-1, № 5585-2, № 5585-3. Щодо цих законодавчих ініціатив виступила голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяна Рябуха.

Законопроектами пропонується збільшити розмір допомоги при народженні дитини: зокрема, законопроектами № 5585 та № 5585-1 передбачено визначити розмір такої допомоги у грошовій формі, законопроектами № 5585-2 та № 5585-3 — з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для дитини до шести років. Крім того, на відміну від урядового законопроекту (№ 5585), законопроект № 5585-1 й інші законопроекти пропонують передбачити збільшення виплат допомоги на другу, третю та кожну наступну дитину. Документ визначає такі виплати на першу дитину у розмірі — 50 тис. грн, на другу — 100 тис. грн, на третю — 150 тис. грн. Крім того, законопроект № 5585-1 передбачає різний розмір одноразової виплати при народженні першої, другої, третьої та кожної наступної дитини.

За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення підтримати за основу та в цілому в редакції Комітету законопроект № 5585-1, а інші — відхилити.

Учасники засідання відхилили також проект Закону про внесення змін до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини (№ 3248) та проект Закону № 2032 про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо збільшення періоду відпустки у зв'язку з пологами та збільшення розміру допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Проект Постанови про 80-річчя трагедії Бабиного Яру (№ 5744), а також проект Постанови про додаткові заходи з ушанування пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру та Голокосту (№ 5290) та проект Постанови про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру та з увічнення пам’яті жертв Голокосту (№ 5412) ухвалили винести на розгляд Верховної Ради.

Народні депутати — члени Комітету підтримали два законопроекти, щодо яких Комітет не є головним, а саме проект Закону про внесення змін до статті 30 Бюджетного кодексу України (№ 5816) та проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо збереження залишків коштів за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг на рахунках відповідних місцевих бюджетів (№ 5824). Останній, за словами заступниці голови Комітету Євгенії Кравчук, спрямований на те, щоби зробити прохідними 200 млн грн на наступний рік на субвенції для створення центрів культурних послуг. Комітет пропонує підтримати цей законопроект за основу та в цілому.