Пленарне засідання Верховної Ради України

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
13 липня 2021, 15:01

 

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.

З оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями виступили представники депутатських фракцій і груп.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук оголосив про створення у Верховній Раді міжфракційних депутатських об’єднань: «Національна платформа примирення і єдності»; «Люди»; «Демократія 2.0».

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Сергій Шахов.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Володимир В’ятрович.

Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

Вони розглянули проект Постанови про внесення змін до порядку денного п'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, №4690-19.

Проект Постанови не набрав необхідної кількості голосів для прийняття («за» - 220).

До порядку денного сесії із скороченням строків подачі альтернативних законопроектів 243 голосами включено проект Закону про великий Державний Герб України, №5712.

До порядку денного сесії включено проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, №5719.

Верховна Рада 340 голосами прийняла в цілому проект Постанови про календарний план проведення шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання, №5720.

Пропозиції Президента України до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» доповів Міністр юстиції Денис Малюська.

Він зазначив, що Президент України підтримує необхідність відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Водночас він не може погодитися із пропонованим Законом підходом до вирішення окремих питань.

Денис Малюська поінформував про пропозиції, які пропонується врахувати.

Голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін доповів рішення Комітету, який рекомендує прийняти Закон в цілому з урахуванням пропозицій Президента України.

Головуючий поставив на голосування шість пропозицій Президента України до Закону.

За результатами голосування народні депутати підтримали усі пропозиції і прийняли Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» в цілому з урахуванням пропозицій Президента України 305 голосами.

Народні депутати почали розгляд правок до проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, №5068.

Загалом розглянуто 156 правок з 747-и законопроекту.

У пленарному засіданні оголошено перерву.

Народні депутати продовжили розглядати правки до законопроекту №5068.

За результатами розгляду правки, на яких наполягали їх автори, не були підтримані.

Загалом розглянуто 546 правок з 747-и порівняльної таблиці законопроекту №5068.

Розгляд правок буде продовжено на наступному пленарному засіданні.

Головуючий закрив пленарне засідання.