Руслан Стефанчук: 25-а річниця Конституції України — день, коли жива історія нашаровується на сьогодення

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
28 червня 2021, 14:47

 

У Парламенті України відбулося урочисте засідання з нагоди 25-ї річниці прийняття Конституції України на виконання ініційованої Першим заступником Голови Верховної Ради України Русланом Стефанчуком Постанови Верховної Ради України № 971–IX.

«Ідея проведення урочистого засідання з нагоди 25-ї річниці прийняття Конституції України виправдала себе. Це день, коли жива історія нашарувалася на сьогодення, стала ближчою. День, коли присутні у залі засідань депутати перших двох скликань переживали емоції схожі на ті, які відчували під час прийняття непересічного в контексті становлення української державності рішення», — зазначив Руслан Стефанчук.

За його словами, «святкування 25-річчя Конституції свідчить про те, що закладений фундамент правової системи України, її законодавства, є доволі міцним».

«Варто зазначити, що великий вплив на Конституцію України 1996 року справила Конституція Пилипа Орлика, попри те, що між ними велика відстань у часі — майже 300 років. Однак Конституція — це «живий організм», який певною мірою повинен вдосконалюватися зі зміною суспільних реалій. Фундаментальні речі залишаються. Оновлюються лише положення, спрямовані на покращення соціального життя, розширення прав громадян, гарантування їхніх свобод і можливостей», — наголосив Перший віцеспікер Парламенту України.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України