Комітет з питань молоді і спорту підтримав законопроект про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів»

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
22 червня 2021, 11:00

 
Комітет з питань молоді і спорту рекомендує прийняти за основу і в цілому проект Закону України про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів», (№ 5587).

Законопроектом пропонується:

уточнити перелік об’єктів, розміщення яких заборонено в межах охоронних зон магістральних газопроводів, етиленопроводів;

дозволити розміщення полів для гольфа в таких зонах, які мають ґрунтово-трав’яне покриття та не передбачають побудови капітальних будівель і зон для глядачів.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, відповідні зміни дадуть змогу поширити такі заборони як на відкриті, так і закриті спортивні та фізкультурно-оздоровчі споруди, а також закріплять на законодавчому рівні можливість будівництва чи розміщення в межах охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів та етиленопроводів –  полів для гольфа, як таких, що не несуть загрози для забезпечення їх безперебійного функціонування.

Крім того, прийняття проекту Закону усуне наявні термінологічні неузгодженості між Законом України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів» та Державними будівельними нормами України.

Під час обговорення законопроекту народні депутати – члени Комітету, підтримали законодавчу ініціативу, оскільки її реалізація, в першу чергу, сприятиме розвитку такого виду спорту, як гольф.

Комітет ухвалив рішення: рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні проект Закону України про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів», (№ 5587), прийняти за основу та в цілому.

Відповідний висновок Комітету надіслано до Комітету з питань аграрної та земельної політики.