Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув факти фальсифікацій, зафіксовані під час складання інтегрованого тестового іспиту «КРОК»

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
17 червня 2021, 11:03

16 червня відбулося засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, на якому було розглянуто звернення Міністерства внутрішніх справ України стосовно зафіксованого поліцією Закарпатської області факту масштабної фальсифікації під час складання інтегрованого тестового іспиту «КРОК» в Ужгородському національному університеті студентами – майбутніми медиками.

Згідно з повідомленням, 2 червня поліцейськими спільно з представниками Центру тестування при Міністерстві охорони здоров’я були виявлені факти, які свідчать про наміри складати іспит «КРОК» підставними особами замість студентів.

«Це ганебний випадок не може залишитись без уваги Комітету, тим більше, що мова йде про підготовку майбутніх медиків, яким ми з вами будемо довіряти своє життя та життя своїх рідних», - підкреслив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

У розгляді даного питання взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров’я, Центру тестування професійної компетентності фахівців при Міністерстві охорони здоров'я та Ужгородського національного університету.

Як повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, загалом було виявлено 20 студентів, які за грошову винагороду прийшли складати тестовий іспит замість інших студентів з підробленими документами. Поліція затримала порушників. Також виявлено особу, яка займалася організацією масової підробки складання іспитів «КРОК». Проводяться оперативно-розшукові заходи з метою з’ясування причетності викладачів до такої схеми.

Антон Геращенко висловив припущення, що «такі випадки можуть мати масовий характер по всій Україні».

Заступник Міністра запропонував Комітету ініціювати перевірку якості контролю за тим, хто складає іспити. Зараз такий контроль покладений на ректорів вишів, однак, ніякої відповідальності за порушення не передбачено.

Представники МОЗ підтвердили, що випадки подібних фальсифікацій носять не поодинокий характер і виявляються не один рік. Більшість випадків стосуються іноземних студентів.

Михайло Радуцький висловив готовність Комітету підтримати законодавчі ініціативи, які дозволять забезпечити випуск лікарів із хорошими знаннями. Він також закликав правоохоронні органи покарати осіб, винних у фальсифікаціях.

Комітет взяв до відома надану інформацію і ухвалив рішення звернутися до Кабінету Міністрів з рекомендацією доручити відповідним органам виконавчої влади розробити та запровадити механізм проведення персональної перевірки осіб, які складають іспити та з метою запобігання неперсональному складанню іспитів.